· Klub 144

Hej😎

Velkommen tilbage i klubben i uge 21, vi håber at I har nydt nogle dejlige dage sammen, og måske fik nogle af jer oven i købet set pinsesolen danse☀️💃

Året sommerfest🎉 🌞

Sommerfesten skulle have været afviklet torsdag d.22.6, men vil blive flyttet til efter sommerferien.

Tidligere erfaringer har vist os, at det aldrig er godt for fremmødet at lægge sommerfesten samtidig med en fodbold-slutrunde, i denne omgang er det EM i Tyskland, som vores oprindelige dato clasher med.

Så derfor flyttes sommerfesten til torsdag d. 5.9.24.  Så sæt et stort og tydeligt kryds i kalenderen den dag, vi håber nemlig at se rigtig mange børn og voksne, til denne traditionsrige klub-begivenhed, som udover musikalsk underholdning og fælleshygge/spisning, også vil byde på den store kagedyst.

Så kære børn, husk at tilmelde jer konkurrencen i klubbens café, så vi kan diske op med mange forskellige og lækre kager, som i øvrigt vil blive bedømt og prøvesmagt af en yderst kvalificeret dommer, som efter kåringen af en vinder, vil lade os allesammen smage på alle kagerne😋🍰

Kaniner🐰

Kære kaninejere, I bedes tænke godt og grundigt over, om I stadig har lyst til at stå med ansvaret og plejen af jeres kaniner.

D. 1.6, starter der en masse nye børn, som med garanti gerne vil overtage.

Nogle af vores nuværende ejere kommer ikke så hyppigt længere, endda kun når solen skinner, det er ikke holdbart!

Så mærk efter, har I stadig lysten og tiden til det store ansvar? Ta evt. en snak med Regitze😊

Farvel  til 6 klasserne😪

Vi kommer ikke uden om det, vi skal så småt til at tage afsked med vores 6 klasser😪hvor blev tiden dog af?- men vi slipper dem ikke uden et brag af en Gallafest. En fest som afholdes fredag d. 31.5, fra kl.18-21. Så kan vi tage ordentlig afsked med hinanden.🤗

Det bliver med garanti både sjovt, men helt sikkert også vemodigt, for hvor har det bare været en fantastisk flok unge skønne mennesker, som vi med sjask våde øjne, men fortrøstningsfulde, nu sender videre på livets vej pøj, pøj.🥰

Husk søde unger, I vil ikke blive glemt!

Vi har så mange gode og sjove minder af se tilbage på, og I er altid velkommen til, at komme forbi og hilse på. Det vil vi faktisk sætte stor pris på.🥰

Tak for alt, vi ønsker jer alt godt i fremtiden, og må de gode venskaber I har dyrket og vedligeholdt i klubben, udvikle sig og holde langt ind i fremtiden.🙏😊

Royal Run👑🏃

Til slut vil vi lige huske at hylde alle dem, som deltog i årets Royal Run, 2. Pinsedag, I er alle bare super seje, og vi letter på hatten🎩Godt gået(løbet🤪)

Vores alles sammens løbe-guru Stig, Aka “Geparden fra Holbæk” som pt. ligger i stræk i et ilttelt, sender et annerkendende “Thumbs up”👍, til alle dem som deltog , både i løbet, men også i det lange træningsforløb som lå forud løbet.

Så velkommen i klubben, til endnu en uge med fuld drøn på, kig med fordel på den vedhæftede ugeplan for detaljer om ugens tilbud og muligheder.

Vi glæder os helt rundt på gulvet til at se jer🤪

Kærlig hilsen

Klub 144🥰

Nyttige links:

K l u b 1 4 4 | Fritids/skoleklub

Gladsaxekortet – Betalingskort

Menu uge 21

Mandag: Lukket⛔

Tirsdag: Toast

Onsdag: Bagte kartofler m. tzatziki

Torsdag: Pølser med brød på grillen

Fredag: Kyllingespyd m. salat og dressing