Hej😎

Velkommen til endnu en dejlig uge i klubben. Vi håber at vejret fortsætter med at give gunstige forhold til paddle-board sejllas. Vi regner helt bestemt med at komme en tur på vandet i dag, så husk badetøj og håndklæde🙏💦

Der begynder så småt at være tilmeldinger nok til, at vi kan få påbegyndt vores klubmesterskab i bordtennis, men vi ser gerne, at endnu flere tilmelder sig, så kom nu lidt frisk😃🏓

Atelier:🎨

Tilbuddet om at erhverve sig et sy- kørekort, er også en mulighed i denne uge, så skynd jer op til Naja. I må gerne løbe i ZIG ZAG🤪

Kaniner:🐰

Fordelingen af nye ejere til kaninerne er også aktuelt i denne uge, desuden skal der ses på “mugehold”, så kig forbi kaninhuset, det er bare så hyggeligt, og kaninerne springer altså skalaen på “Nuttedhedsbarometeret”, hvis sådan et ellers findes😍

Musik:🎶

Stig og Mathias står klar med åbne arme, til at tage i mod de forskellige bands, som har tid i studierne, så der bliver helt sikkert fuld knald på🤘🎸🎵

Computerrummet:💻

Kolja sørger for at der kommer gang i nogle sjove turneringer, og han holder fast i den ugentlige Pokemon tur om fredagen.

“crazy Friday”🤪

Nogle af vores “ældre” medlemmer kan muligvis huske disse skøre fredage, og nu tager vi så småt fat i dem igen. På fredag gennemfører vi “crazy stoledans”. Vil I vide hvad i alverden det dog er, så kig forbi på fredag, det bliver sjovt, det garanterer vi!

Så kære børn, kom forbi klubben, vi glæder os helt fjollet til at se jer allesammen🤪😍

Kærlig hilsen

Klub 144🥰

Menu uge 37

Mandag Koldskål m. kammerjunker 

Tirsdag: Fuldkornstoast 

Onsdag: Bagels m. tunsalat

Torsdag: Hot wings m. nudler

Fredag:  Spaghetti Cabonára(I blev jo snydt i sidste uge)

Nyttige links:

K l u b 1 4 4 | Fritids/skoleklub

Gladsaxekortet – Betalingskort